Termín
11. června 2026
Účastníků
43
Odjezd
Olomouc
Program výletu
Ve čtvrtek 11. června 2026 jsme se se 43 účastníky z Olomouce vydali za technickým unikátem Jeseníků a příjemnou atmosférou Velkých Losin. Přestože ráno panovalo chladnější počasí, během dne nám přálo a déšť se naštěstí neobjevil. Všichni účastníci si výlet užili a program byl splněn v plném rozsahu.
První zastávkou byla přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, která patří mezi nejvýznamnější technické stavby České republiky. Během komentované prohlídky jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí o jejím fungování, historii výstavby i významu pro českou energetiku. Návštěva tohoto technického díla opět potvrdila, proč bývá řazeno mezi největší zajímavosti Jeseníků.
Po dopoledním programu jsme se přesunuli do Velkých Losin, kde nás čekal oběd v Penzionu Brněnka a sladká zastávka v Roztomilé pralinkárně. Účastníci si prohlédli nabídku ručně vyráběných pralinek, čokoládových specialit a mnozí si odvezli také sladké suvenýry domů.
Odpoledne jsme věnovali procházce lázeňskou částí Velkých Losin. Přestože lázeňský park v současné době prochází rekonstrukcí, příjemná atmosféra lázeňského městečka zůstává zachována a účastníci si mohli vychutnat klidné prostředí, upravené okolí lázeňských budov i zastavení u minerálního pramene Karel.
Celý den se nesl v pohodové náladě, nechyběla dobrá společnost ani zajímavé zážitky. Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávený den a těšíme se na další společná setkání v rámci projektu Seniorské cestování 2026.
Co říkají účastníci
Ivana P.
„Přestože nám moc nepřálo počasí a horní nádrž byla celá v mlze, zájezd se mi líbil. Exkurze v PVE byla zajímavá, oběd v Brněnce výborný. Bylo příjemné cestovat s Vaší cestovní kanceláří a těším se na nabídku na příští rok."
Paní M. T.
„Chci Vám poděkovat za pěkný a poučný výlet na Dlouhé Stráně. Poprvé v životě jsem byla ve virtuálním světě – člověk se celý život učí něco nového. Bylo to krásné."
Paní Příborská
„Dnešní výlet byl pěkný – jen počasí nám moc nepřálo. Zúčastnila jsem se takové akce poprvé a jsem velmi spokojená, ráda bych jezdila na tyto výlety častěji. Tentokrát jsem zaskakovala za kolegyni, která nemohla. Děkuji."
Fotogalerie





















