Termín
10. června 2026
Účastníků
29
Odjezd
Zábřeh
Program výletu
Ve středu 10. června 2026 jsme se s 29 účastníky ze Zábřehu vydali za architektonickými a duchovními poklady Olomouce. Přestože nás po celý den provázelo deštivé počasí, všichni účastníci dorazili ráno včas a program výletu se podařilo splnit v plném rozsahu.
První zastávkou byla jedinečná Vila Primavesi, jedna z nejvýznamnějších secesních staveb na Moravě. Během komentované prohlídky jsme obdivovali nejen výjimečnou architekturu, ale také příběh rodiny Primavesi a umělců, kteří se podíleli na výzdobě této mimořádné památky.
Poté jsme zamířili do kostela sv. Michala, jehož barokní kopule patří k nepřehlédnutelným dominantám Olomouce. Zajímavý výklad nám přiblížil historii chrámu i jeho bohatou uměleckou výzdobu.
Další část programu patřila návštěvě katedrály sv. Václava. Monumentální chrám s nejvyšší kostelní věží na Moravě zaujal účastníky svou velikostí, historií i atmosférou. Prohlédli jsme si interiér katedrály a dozvěděli se řadu zajímavostí spojených s jejími dějinami.
Po společném obědě v restauraci U Kristýna jsme se přesunuli do Botanické zahrady a rozária. Déšť nás sice během dne několikrát zastihl, přesto jsme si procházku mezi rozkvetlými záhony, růžemi a dalšími botanickými expozicemi nenechali ujít. Právě kontrast historických památek a zelených zákoutí vytvořil příjemnou tečku za celým výletem.
Přestože jsme během dne několikrát zmokli, nálada byla po celý den výborná a účastníci si společné poznávání Olomouce užili. Děkujeme všem za příjemnou společnost a těšíme se na další setkání v rámci projektu Seniorské cestování 2026.
Fotogalerie




