Termín
17. června 2026
Účastníků
43
Odjezd
Olomouc
Program výletu
Ve středu 17. června 2026 jsme se s 43 účastníky z Olomouce vydali na výlet do Ostravy. Z původně přihlášených 44 seniorů se kvůli zdravotní indispozici nemohla zúčastnit jedna paní. Ostatní však vyrazili v dobré náladě za poznáním města, které v posledních desetiletích prošlo obdivuhodnou proměnou.
První zastávkou byla Nová radnice, jejíž vyhlídková věž nabídla nádherné pohledy na Ostravu i její okolí. Díky výbornému průvodci získali účastníci nejen krásné výhledy, ale také množství zajímavých informací o historii, současnosti i budoucnosti města. Vyhlídka se ukázala jako skvělý úvod do celého dne.
Následovala komentovaná projížďka Ostravou. Během ní jsme si z autobusu prohlédli řadu významných míst včetně areálu Dolních Vítkovic a bývalého hornického areálu Landek. Účastníci tak mohli poznat průmyslovou minulost Ostravy i její proměnu v moderní město plné nových funkcí a zajímavých architektonických projektů.
Po společném obědě v restauraci Sokolovna pokračoval program návštěvou výrobního areálu společnosti Marlenka. Exkurze do výroby známých medových dortů a dezertů vzbudila velký zájem a nechyběla ani ochutnávka doplněná kávou. Sladká tečka celého výletu měla velký úspěch a mnozí účastníci využili také možnost nákupu oblíbených výrobků v podnikové prodejně, aby si kousek Marlenky odvezli domů.
Celý program proběhl podle plánu, účastníci byli s průběhem dne velmi spokojeni a domů se vraceli plni nových zážitků. Výlet nabídl zajímavou kombinaci výhledů, poznávání města i sladkého gastronomického zážitku. Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávený den a těšíme se na další společná setkání v rámci projektu Seniorské cestování 2026.
Co říkají účastníci
Paní Spurná
„Průvodce na radniční věži výborný, jeho výklad zaujal. Marlenka paráda."
Fotogalerie





