Pozdrav z výletu č. 16 – Ostrava z výšky, projížďka městem a sladká Marlenka | 17. 6. 2026

Termín

17. června 2026

Účastníků

43

Odjezd

Olomouc

Program výletu

8:00 Odjezd – Olomouc, Hotel Clarion
10:00 Nová radnice Ostrava – vyhlídková věž
11:00 Komentovaná projížďka Ostravou (Dolní Vítkovice, Landek)
12:30 Oběd – Restaurace Sokolovna
14:00 Marlenka – exkurze a ochutnávka medových dortů
18:00 Příjezd – Olomouc, Hotel Clarion

Ve středu 17. června 2026 jsme se s 43 účastníky z Olomouce vydali na výlet do Ostravy. Z původně přihlášených 44 seniorů se kvůli zdravotní indispozici nemohla zúčastnit jedna paní. Ostatní však vyrazili v dobré náladě za poznáním města, které v posledních desetiletích prošlo obdivuhodnou proměnou.

První zastávkou byla Nová radnice, jejíž vyhlídková věž nabídla nádherné pohledy na Ostravu i její okolí. Díky výbornému průvodci získali účastníci nejen krásné výhledy, ale také množství zajímavých informací o historii, současnosti i budoucnosti města. Vyhlídka se ukázala jako skvělý úvod do celého dne.

Následovala komentovaná projížďka Ostravou. Během ní jsme si z autobusu prohlédli řadu významných míst včetně areálu Dolních Vítkovic a bývalého hornického areálu Landek. Účastníci tak mohli poznat průmyslovou minulost Ostravy i její proměnu v moderní město plné nových funkcí a zajímavých architektonických projektů.

Po společném obědě v restauraci Sokolovna pokračoval program návštěvou výrobního areálu společnosti Marlenka. Exkurze do výroby známých medových dortů a dezertů vzbudila velký zájem a nechyběla ani ochutnávka doplněná kávou. Sladká tečka celého výletu měla velký úspěch a mnozí účastníci využili také možnost nákupu oblíbených výrobků v podnikové prodejně, aby si kousek Marlenky odvezli domů.

Celý program proběhl podle plánu, účastníci byli s průběhem dne velmi spokojeni a domů se vraceli plni nových zážitků. Výlet nabídl zajímavou kombinaci výhledů, poznávání města i sladkého gastronomického zážitku. Děkujeme všem účastníkům za příjemně strávený den a těšíme se na další společná setkání v rámci projektu Seniorské cestování 2026.

Co říkají účastníci

Paní Spurná

„Průvodce na radniční věži výborný, jeho výklad zaujal. Marlenka paráda."

Fotogalerie

Byli jste na tomto výletu? Napište nám svůj zážitek na senior@ckpivonka.cz