Termín
26. května 2026
Účastníků
46
Odjezd
Olomouc / Přerov
Program výletu
V úterý 26. května 2026 se uskutečnil další z přeshraničních výletů v rámci projektu Seniorské cestování 2026, tentokrát do slovenského Holíče a Skalice. O zájezd byl velký zájem – původně bylo přihlášeno 44 účastníků a všichni se ráno dostavili k odjezdu. Navíc se omylem připojili také dva senioři, kteří byli původně přihlášeni na jiný termín zájezdu do Trnavy. Po konzultaci se slovenskou pořadatelskou agenturou byla tato změna schválena a výletu se tak nakonec zúčastnilo celkem 46 seniorů.
Počasí nám po celý den přálo – panovalo slunečné a velmi příjemné počasí, které ideálně doplnilo pohodovou atmosféru celého výletu.
Program jsme zahájili návštěvou Holíče, města spojeného především s historií císařovny Marie Terezie. Účastníci si prohlédli Holíčský zámek, který patřil mezi oblíbená sídla habsburského dvora. Během komentované prohlídky zazněla řada zajímavostí o životě na zámku i o historii regionu. Součástí programu byla také návštěva bylinkové zahrady připomínající tradici pěstování léčivých rostlin v této oblasti.
Po společném obědě v restauraci Jozef II., kde byly služby i kvalita jídla na velmi dobré úrovni, jsme pokračovali do historické Skalice. Město účastníky zaujalo svou jedinečnou atmosférou, zachovalým historickým centrem i vinohradnickou tradicí.
Velkým překvapením pro účastníky bylo, že částí Skalice osobně provedla vícežupanka Trnavského samosprávného kraje Mgr. Veronika Buc, PhD., která přiblížila historii města i zajímavosti regionu. Na závěr dne nechyběla ochutnávka tradičního skalického trdelníku a vína Skalický rubín ve Vinotéce u Františkánů.
Program výletu byl splněn ve všech plánovaných bodech a celý den se nesl ve velmi příjemné atmosféře. Přeshraniční zájezdy do Trnavského kraje se letos konají vůbec poprvé a hned od začátku potvrdily velký zájem seniorů o poznávání slovenských regionů, jejich historie, tradic i gastronomie.
Součástí programu byli přímo na místě také zástupci Olomouckého kraje z oddělení cestovního ruchu – Bc. Žaneta Jančaříková a Mgr. David Záleský – společně se zástupci Trnavského samosprávného kraje, kteří projekt dlouhodobě podporují. Děkujeme všem účastníkům za krásně strávený den a těšíme se na další společné výlety v rámci projektu Seniorské cestování 2026.
Co říkají účastníci
J. Gazdíková, Přerov
„Bylo o nás výborně postaráno – prohlídky památek, oběd, občerstvení, hygiena – vše na jedničku! Žádné starosti, jen pohoda, přátelská atmosféra a také možnost kontaktu s vrstevníky! Mé poděkování patří Olomouckému a Trnavskému kraji za vzornou organizaci cestování a péči o nás dříve narozené! Seniorského cestování jsem využila poprvé a byla jsem velmi mile překvapená a potěšená! Už se těším na další zájezd!"
Marta V.
„Zájezd do Skalice a Holíče byl velmi pěkný, vybraná místa byla inspirativní, hodně jsme se dozvěděli, občerstvení bylo vynikající, vše proběhlo v pořádku. Děkujeme Olomouckému kraji a CK Pivoňka."
Fotogalerie







